Укр Eng
На цей день подій не заплановано Січень Січня Лютий Лютого Березень Березня Квітень Квітня Травень Травня Червень Червня Липень Липня Серпень Серпня Вересень Вересня Жовтень Жовтня Листопад Листопада Грудень Грудня

Триває серія дискусій, організованих Міністерством економіки України та IP офісом у контексті “Україна – Інтелектуальна власність – Європейський Союз” в частині промислової власності. 

Зокрема обговорили:

  • Дослідження питання щодо приєднання до Європейської патентної конвенції, Угоди про єдиний патентний суд та участі в єдиній патентній системі
     
  • Директиву 98/44/ЄЕС про правову охорону біотехнологічних винаходів
     
  • Вдосконалення процедури видачі сертифікатів додаткової охорони (для лікарських засобів, засобів захисту рослин і тварин)
     
  • Примусове ліцензування патентів, що відносяться до виготовлення лікарських засобів для експорту в країни з проблемами громадського здоровʼя
     
  • Реалізація “Правила Болар” в Україні
     
  • Імплементація положень, які уніфікують підходи України та країн-членів ЄС до правової охорони в окремих сферах технології у формі винаходу та корисної моделі.

Участь в обговоренні в офлайн-форматі взяли:

  • Інна Шатова, заступниця начальника управління інтелектуальної власності та інновацій – начальниця відділу державної політики у сфері інтелектуальної власності Міністерства економіки України
  • Богдан Падучак, перший заступник директора ІР офісу
  • Микола Потоцький, радник директора ІР офісу
  • Дмитро Павлов, начальник відділу патентного права ІР офісу
  • Олександр Дорошенко, директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, міжнародний експерт ВОІВ
  • Дмитро Гузій, юрист, експерт з питань ІВ
  • Юлія Прохода, голова правління Національної асоціації патентних повірених України (НАПА)
  • Василь Красніков, очільник Всеукраїнської асоціації патентних повірених (ВАПП).

Активну участь в онлайн-обговоренні взяли:

  • Оксана Кашинцева, консультантка з прав людини та прав інтелектуальної власності БО “100% Життя – Мережа ЛЖВ” та БФ “Пацієнти України”
  • Юрій Капіца, директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України
  • Олег Чернобай, адвокат, керуючий партнер АО «Чернобай та Партнери» та інші.

Загалом до секторального обговорення долучилося близько 80 осіб.

Відкриваючи секторальне обговорення, Богдан Падучак нагадав, що Національна стратегія розробляється за ініціативи Міністерства економіки України спільно з міжнародними експертами Всесвітньої організації інтелектуальної власності, представниками ІР офісу та національними експертами:

“Процес розробки стратегії стартував із діагностики стану національної системи ІВ, особливо в контексті повномасштабного російського вторгнення. Концепція проєкту Нацстратегії була презентована під час World IP Day 26 квітня 2024 року. А 17 травня стартували секторальні обговорення окремих блоків документа”.

Перший заступник директора IP офісу також додав, що одним із наскрізних елементів, до якого долучаються експерти, є євроінтеграційний процес:

“У листопаді 2023 року Єврокомісія опублікувала Звіт про прогрес України в рамках Пакета розширення ЄС, а в березні цього року відбулася перша роз’яснювальна зустріч представників Мінекономіки та ІР офісу з Єврокомісією, під час якої були обговорені основні блоки, які стосуються інтелектуальної власності загалом, а також винаходів та корисних моделей зокрема”. 

Як зауважила заступниця начальника управління інтелектуальної власності та інновацій Мінекономіки Інна Шатова, винаходи та корисні моделі - складні та чутливі IP об’єкти:

“І у професійної спільноти є багато думок, ідей та пропозицій як відповідне законодавство має розвиватися, застосовуватися і які саме аспекти мають бути висвітлені у стратегії”.

Презентуючи напрацювання робочої групи, Микола Потоцький зокрема зосередився на окремих аспектах вимог ЄС до винаходів:

Наближення нашого законодавства до європейського у контексті винаходів передбачає впровадження правового інструменту перехресного ліцензування, а також надання додаткових прав фермерам при використанні ними захищеного матеріалу для рослинництва та тваринництва”.

З презентацією IP офісу можна ознайомитись за посиланням:

Також, за словами Миколи Потоцького, на сьогодні вже фіналізується розробка порядку видачі сертифікатів додаткової охорони на винаходи.

ІР офіс закликає професійну спільноту активно долучитися до обговорення. Свої зауваження, ідеї та пропозиції до цього блоку проєкту Національної ІР стратегії надсилайте на електронну скриньку: office@nipo.gov.ua.

Важливо! У темі листа вказуйте назву блоку обговорення: “Винаходи і корисні моделі”.

 

Читайте також:

Виконуючи функції Національного органу інтелектуальної власності, ІР офіс отримує велику кількість запитів і звернень від різних суб’єктів інформаційно-правових відносин.

Водночас, ІР офіс приймає до розгляду запити та звернення за умови їх належного оформлення відповідно до вимог чинного законодавства. Це допомагає уникати спірних питань щодо правових підстав для надання запитуваної інформації, адже допущення помилок при оформленні запитів і звернень може призводити до відмови у наданні запитуваної інформації.

Враховуючи наведене, для забезпечення прозорості та відкритості у сфері реалізації права на доступ до інформації, ІР офіс надає роз’яснення щодо практичних проблемних питань, які виникають при розгляді та наданні відповідей на запити і звернення.

Зокрема, у роз’ясненні можна ознайомитись з особливостями та типовими помилками при оформленні:

Адвокатських запитів щодо:

  • Порушення правил виготовлення та оформлення ордеру, долученого до запиту.
  • Отримання консультацій і роз’яснень положень законодавства.
  • Отримання документів/інформації з обмеженим доступом.
  • Отримання інформації, що не стосується інформації про клієнта.
  • Отримання публічної інформації.

Запитів на публічну інформацію щодо:

  • Наявності у розпорядника запитуваної інформації.
  • Поєднання запиту на публічну інформацію та звернення громадян.

Звернень громадян щодо:

  • Особливостей подання скарг у розумінні Закону України від 22 жовтня 1996 року №393/96-ВР «Про звернення громадян».
  • Отримання роз’яснень положень законодавства.

Ознайомитись із роз’ясненнями можна - за посиланням:

 

Читайте також:

Науковий івент, всеукраїнський форум та інші зустрічі було організовано спільно з фахівцями ІР офісу.

У межах розвитку інноваційної діяльності регіонів України, підтримки інноваційних стартапів закладів вищої освіти (ЗВО) та реалізації міжнародного проєкту TISC в Україні представники IP офісу провели низку заходів.
 

ЛНТУ: розвиток інноваційних стартапів
 

Зокрема, в Луцькому національному технічному університеті (ЛНТУ) відбувся науковий івент “Інноваційні стартапи ЛНТУ”.

З вітальним словом виступив заступник директора IP офісу Ігор Паренчук:

“Інтелектуальна власність відіграє ключову роль у провадженні інноваційної діяльності та успішній комерціалізації інноваційних проєктів і стартапів. Визначення рівня готовності технології (TRL) допомагає зрозуміти, на якій стадії розробки знаходиться проєкт, і які кроки необхідно зробити для його подальшого розвитку. Врегулювання правовідносин між різними суб'єктами, залученими у створення технологій, є критично важливим. Це стосується закладів вищої освіти, студентів, аспірантів, викладачів, запрошених дослідників, грантодавців та інших суб’єктів інноваційної діяльності. Чітке розуміння та побудова стратегії ефективної охорони прав інтелектуальної власності, укладення відповідних угод дозволяють уникнути потенційних конфліктів та забезпечити ефективну комерціалізацію інновацій у майбутньому”.

Здобувачі та науковці університету представили власні ідеї для стартапів перед стейкхолдерами, інвесторами, представниками бізнесу та партнерами ЛНТУ. Захід ініційовано за проєктом AccEnt “Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності у закладах вищої освіти”.

Команда IP офісу: Анастасія Ярмолюк (ліворуч), Ігор Паренчук, Марина Зенова. Фото: ЛНТУ

З темою “Стратегічне управління інтелектуальною власністю” виступили начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) Анастасія Ярмолюк та начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми ІР офісу Марина Зенова.

"Інкубація та акселерація відіграють неймовірно важливу роль у розвитку успішних стартапів. Головний офіс TISC IP офісу та Центри підтримки технологій та інновацій на базі університетів допомагають винахідникам, інноваторам, авторам, креаторам, стартаперам перетворювати свої розробки на успішно комерціалізовані інноваційні продукти. Ця допомога є важливою для команд винахідників та інноваторів, які працюють над інноваційними ідеями та технологіями. Тісна співпраця студентів, аспірантів, викладачів та дослідників з реальним бізнес-середовищем дозволяє комерціалізувати наукові розробки та перетворити їх на життєздатні стартапи. Майданчики торгово-промислових палат та індустріальних парків відіграють ключову роль, надаючи простір для такої співпраці та налагодження зв’язків з потенційними інвесторами та партнерами. Саме тому ми маємо приділяти велику увагу розвитку таких програм у тісній співпраці між університетами, науковими установами, бізнесом та державою”, ‒ зазначила Анастасія Ярмолюк.

У свою чергу Марина Зенова підкреслила важливість ефективної IP стратегії:

“Студентські та академічні стартапи, які зароджуються в університетському середовищі, мають величезний потенціал, але водночас стикаються з особливими викликами у IP сфері. Важливо чітко визначити та задокументувати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, створені студентами, викладачами чи дослідниками під час навчального процесу або наукових досліджень. Це дозволить уникнути майбутніх суперечок і забезпечить чіткі правовідносини між усіма залученими сторонами. Крім того, ретельно розроблена стратегія інтелектуальної власності допоможе визначити найбільш ефективні способи захисту та комерціалізації інновацій, наприклад через патентування, ліцензування чи створення спінофф-компаній. Вона також сприятиме залученню інвестицій та формуванню довгострокових конкурентних переваг на ринку”.


Учасники наукового івенту представили унікальні стартапи. Фото: ЛНТУ

Найочікуванішою частиною заходу була презентація самих проєктів, яка викликала величезний інтерес. Усі представлені стартапи відрізнялися актуальністю, новизною та потенціалом для подальшого розвитку й комерціалізації.

Зокрема, серед них були:

  • звуковий 3D сканер ‒ інноваційне рішення для тривимірного сканування об'єктів за допомогою звукових хвиль;
  • автомобільна система живлення ‒ перспективна технологія для гарантування безпеки руху на дорогах;
  • багатошарові чіпси ‒ розробка нових харчових продуктів з унікальною багатошаровою структурою;
  • мобільний робот-маніпулятор ‒ автоматизована система для виконання різноманітних завдань;
  • розробка архітектурних та планувальних рішень на прикладі проєкту відновлення міста Авдіївка - проєкт-переможець міжнародного конкурсу, комплексне бачення відбудови зруйнованих населених пунктів та багато інших.

За підсумками було сформовано каталог інноваційних стартапів ЛНТУ з метою залучення інвесторів та отримання їх подальшої підтримки з питань інтелектуальної власності та інновацій.
 

ВНУ: подальша співпраця
 

Окрім того, представники IP офісу провели робочу зустріч у Волинському національному університеті імені Лесі Українки (ВНУ) ‒ учасником мережі TISC, обговоривши такі питання:

  • подальша співпраця у межах розвитку мережі TISC щодо організації та проведення спільних заходів та проєктів;
  • матчмейкінг освіти та науки, бізнесу та місцевої влади;
  • підтримка регіональних інноваційних проєктів із залученням суб’єктів інноваційної екосистеми: торгово-промислових палат, індустріальних парків, ЗВО, наукових установ в аспекті правової, експертної підтримки та консалтингу з питань інтелектуальної власності та інновацій.


Представники IP офісу обговорили подальшу співпрацю з Христиною Мельничук, представницею TISC, фахівчинею науково-дослідної частини ВНУ.
 

Запорізька політехніка: всеукраїнський форум
 

На базі Національного університету “Запорізька політехніка” відбувся Всеукраїнський форум з міжнародною участю “Наука для молоді – 2024”.

Спікерами форуму виступили представники наукової спільноти України, Польщі та Великої Британії.

Головні теми обговорення:

  • компетентності та навички, що формують портфоліо молодого вченого;
  • як представити свою наукову ідею (не)цільовій аудиторії;
  • роль студентських досліджень у розвитку потенціалу українських наукових шкіл;
  • як написати грантову заявку для розробки та реалізації наукових й інноваційних проєктів;
  • протистояння викликам, з якими стикаються науковці під час розробки інноваційних проєктів;
  • як вивести свою інженерну наукову розробку на новий рівень і надати їй практичного застосування;
  • підтримка наукової діяльності молодих учених у європейських та вітчизняних університетах.

Заступник начальника відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації IP офісу Ігор Шевченко розглянув Європейську мережу підтримки інновацій та вчених, програми інноваційних екосистем та J-1 Soft Landing Program.

Ігор Шевченко

Окрім того виступила представниця Київського академічного університету (КАУ), на базі якого відкрито Центр підтримки технологій та інновацій (TISC), Наталія Гаращенко. Керівниця кафедри менеджменту інновацій, координатор менторської програми студентських стартапів висвітлила тему “Інноваційна діяльність науковці: можливості та виклики”.

Наталія Гаращенко

Наталія Гаращенко

Учасники зосередили увагу на програмах підтримки науковців та інноваційних проєктів, а також на можливостях та програмах для молодих вчених.

 

Читайте також:

У Варшаві відбувся III Legal Forum EU-Eastern Partnership, партнером якого виступив український IP офіс.

Як підвищити конкурентоздатність українських винахідників на міжнародній арені? Які можливості надає National IP&Innovations Hub для розвитку інновацій? Як застосувати європейський досвід в нашій державі?

Про це і не тільки говорила Ольга Кронда, начальниця департаменту розвитку інновацій ІР офісу, на панельній дискусії, присвяченій світовим тенденціям у сфері захисту інновацій та комерціалізації прав інтелектуальної власності. Захід відбувся на полях III Legal Forum EU-Eastern Partnership.

Ольга Кронда (третя зліва) представила український IP офіс на престижному юридичному форумі.

Зокрема Ольга Кронда окреслила діяльність IP офісу у межах євроінтеграції нашої держави й ті можливості, які відкриваються перед українськими креаторами та винахідниками:

"Міжнародна співпраця є ключовим елементом для успішної реалізації інноваційних проєктів в Україні та масштабування за її межами. Обмін досвідом та впровадження передових практик дозволяють нам швидше досягати поставлених цілей і забезпечувати надійний захист інтелектуальної власності. Інтеграція України в єдиний інноваційний простір ЄС є пріоритетом для економічного розвитку держави, тому реалізація міжнародних проєктів та розвиток спільної екосистеми з ЄС є важливою частиною нашої роботи, що сприятиме входженню України до ЄС".

Одна з ключових задач форуму - обмін досвідом.

III Legal Forum EU-Eastern Partnership об’єднав професійну юридичну спільноту країн Європи, Східного партнерства, Центральної Азії та Кавказу, США. Це комунікаційна платформа юристів із понад 25 країн, які обмінялися професійними думками, долучились до конструктивних дискусій та заклали основу для майбутньої співпраці та налагодження ділових зв’язків.

   

Фото: EUCON Legal Group

 

Читайте також:

Аспекти і напрями розвитку колективного управління майновими правами окреслили на третьому секторальному обговоренні проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року.

Захід організовано Міністерством економіки України та IP офісом. Його тема - Колективне управління майновими правами у сфері авторського права і суміжних прав”.

Зокрема увагу зосередили на викликах війни та узгодження українського законодавства відповідно до вимог кандидата на вступ до ЄС.

Секторальне обговорення відбулося за участі команди ІР офісу у складі:

  • очільниця IP офісу Олена Орлюк,
  • перший заступник директора Богдан Падучак,
  • заступниця директора Любов Майданик,
  • начальник відділу розвитку креативних секторів економіки Дмитро Дорошенко.

До обговорення у форматі онлайн долучилися:

  • експертка ВОІВ, завідувачка відділу авторського права та суміжних прав НДІ ІВ НАПрН України Анна Штефан,
  • юрист, експерт з авторського права Дмитро Гузій,
  • очільник ГО “Українська агенція з авторських та суміжних прав” (УААСП) Валерій Харчишин,
  • СЕО музичного видавництва BEST MUSIC Мар’яна Вороніна,
  • голова правління Асоціації правовласників та постачальників контенту Наталія Клітна,
  • директор Української асоціації музичної індустрії Ігнат Бережний,
  • директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України Юрій Капіца та представники організацій колективного управління та правовласників.

   

Перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак зазначив:

Повномасштабне вторгнення рф має негативний вплив зокрема і на сферу колективного управління майновими правами. Протягом 2022 року всі акредитації були припинені. Через це Верховна Рада ухвалила низку законодавчих змін, які мають на меті мінімізувати певні ризики і разом з тим дозволити авторам і правовласникам все ж таки отримувати роялті. 

Ми маємо певні запити від стейкхолдерів, хочемо визначити, які зараз є недоліки в системі і як це виправити, - як в проєкті Стратегії, так і в можливих законодавчих змінах”.

На основних напрямах розвитку сфери колективного управління у проєкті Національної стратегії наголосила заступниця директора IP офісу Любов Майданик: 

Найперше — це повне узгодження законодавства України з acquis ЄС. Це завдання, яке стоїть не лише перед сферою колективного управління, а й перед всією державою. Сфера колективного управління тут не виняток і є одним із питань, яке ставилось на останніх пояснювальних зустрічах. Подальші зміни законодавства України зокрема будуть стосуватися окремих положень, які стосуються онлайн-ліцензування. А також питання, які стосуються вирішення спорів. Серед цілей ми відзначаємо й забезпечення ефективності колективного управління під час воєнного стану”.

Також під час обговорення торкнулись таких тем:

  • Підвищення прозорості діяльності ОКУ.
  • Затвердження тарифів під час дії воєнного стану і у період повоєнного відновлення.
  • Моніторинг діяльності організацій колективного управління авторськими та суміжними правами.
  • Удосконалення механізму акредитації організацій колективного управління з початком післявоєнного відновлення та з урахуванням виявлених раніше недоліків.

З презентацією пропозицій ІР офісу можна ознайомитись посиланням:

Куди надсилати пропозиції?

Свої зауваження, ідеї та пропозиції до цього блоку проєкту Національної ІР стратегії надсилайте на електронну скриньку: 2024ip.strategy@gmail.com.

Важливо! У темі листа вказуйте назву – “Колективне управління майновими правами автора”.

Довідково:

Національна стратегія розробляється за ініціативи Міністерства економіки України в межах реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Мінекономіки та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо співробітництва у сфері інтелектуальної власності.

 

Читайте також:

З 27 по 31 травня 2024 року буде проведено серію секторальних обговорень проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року.

У фокусі уваги блок Україна – Інтелектуальна власність – Європейський Союз” в частині промислової власності. Заходи організовано Міністерством економіки України та IP офісом.

З відповідною презентацією можна ознайомитись нижче:

Розклад серії секторальних обговорень:

Дата / Початок Тема
27.05.2024 – 11.30 Винаходи і корисні моделі
28.05.2024 – 11.30 Торговельні марки і географічні зазначення 
30.05.2024 – 11.30 Комерційна таємниця
31.05.2024 – 11.30 Промислові зразки


Концепція проєкту Національної IP стратегії, зокрема, визначає основні напрями розвитку правового регулювання з огляду на імплементацію acquis ЄС, а також інші виклики правозастосовної практики, в тому числі щодо розвитку сфери промислової власності та повної відповідності законодавства України EU acquis.

Стратегічний напрям розвитку вищезазначеного блоку було представлено в ході заходу, присвяченого World IP Day (26 квітня).

Як взяти участь

Обговорення відбуватимуться в онлайн-форматі. Доєднатися можна буде через Zoom за посиланнями нижче:
 

27 травня (понеділок)
Ідентифікатор конференції: 810 0531 2370
Код доступу: 314149
 

28 травня (вівторок)
Ідентифікатор конференції: 834 8485 9748
Код доступу: 422079
 

30 травня (четвер)
Ідентифікатор конференції: 844 7533 2918
Код доступу: 725378
 

31 травня (п’ятниця)
Ідентифікатор конференції: 811 6881 7384
Код доступу: 495831

 

Читайте також:

Очільниця IP офісу взяла участь у дискусійній панелі “Реалії, перспективи та тренди 2024-2025 років в інвестиціях”.

23 травня 2024 року у Києві відбувся міжнародний форум Investman Ukraine. Спікерами заходу виступили понад 30 українських та іноземних бізнесменів та інвесторів, підприємців, засновників брендів та експертів, які ділилися досвідом та реальними кейсами зі світу інвестицій.

Очільниця українського IP офісу Олена Орлюк долучилася до дискусійної панелі “Реалії, перспективи та тренди 2024-2025 років в інвестиціях”. Під час виступу вона акцентувала увагу на необхідності захисту інтелектуальної власності як важливого аспекту залучення інвестицій:

“Коли ми говоримо про інвестиції, ми говоримо про цілий набір факторів, який дозволяє зовнішньому інвестору заходити в країну. І питання захисту інтелектуальної власності, питання прав інтелектуальної власності - це дуже важлива складова. Саме тому ми в IP офісі активно впроваджуємо політики у цій сфері та виходмио з пропозиціями до Міністерства економіки, депутатського корпусу. Також ми дуже активно співпрацюємо з європейськими колегами, реалізовуючи, наприклад, спільний робочий план з Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO), національними європейськими відомствами, Європейським патентним відомством тощо. І, звісно, активно співпрацюємо з Єврокомісією щодо питань, пов’язаних із впровадженням у сфері IP acquis ЄС”.

Також директорка IP офісу підкреслила важливість комерціалізації інтелектуальної власності:

“Ми ведемо активну роботу з українськими інноваторами, винахідниками, креаторами для того, щоби допомогти включити IP фактично в інвестиційний портфель, який вони можуть пропонувати - як в межах України, так і для зовнішнього інвестора. Тобто ми показуємо, яким чином продукт можна оцінити вище і включити інтелектуальну власність у складову вартості пропонованого продукту. В усьому цивілізованому світі IP може включатися до складу фінансових інструментів, і ми прагнемо, аби таким він був і в нашій державі”.

Зокрема, щодо порад в частині можливостей комерціалізації інтелектуальної власності український IP офіс активно працює з конкретними бізнесами та регіонами у рамках функціонування National IP&Innovations Hub.

Як відзначила Олена Орлюк, важливі як для IP культури, так і для економіки країни аспекти у цій галузі незабаром будуть представлені у Національній стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року. Фінальний варіант проєкту презентують під час Генеральної асамблеї ВОІВ влітку 2024 року.

Говорячи про тенденції сфери інноваційного та креативного середовища у контексті війни, що триває, Олена Орлюк відзначила зростання технологічних розробок в Україні. Попри всі труднощі та виклики, український бізнес продовжує працювати й адаптовуватися до складних реалій.

“Це значною мірою пов’язано з DefenseTech - і в цьому плані ми дуже активно співпрацюємо з інституціями і бізнесами, які до цього долучені. Однак йдеться не лише про це. Ми загалом відзначаємо вперше з часів пандемії позитивну динаміку зростання в частині розробок IP”.

Фото: форум Investman Ukraine.

 

Читайте також:

Як вдало та ефективно поєднати місцеву владу, наукові заклади та винахідників? Знайти інвестора та комерціалізувати інноваційні проєкти на регіональному рівні. Про це йшлося під час заходів, організованих IP офісом на Вінниччині.

До заходів також долучились:

  • Вінницька міська рада,
  • Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету (ВТЕІ ДТЕУ),
  • компанія KNESS (розробляє технології та втілює проєкти відновлюваної та традиційної електроенергетики).

Мета цієї ініціативи IP офісу – матчмейкінг* науки, бізнесу та місцевої влади з метою розвитку та підтримки регіональних інноваційних проєктів та конкретні кроки щодо подальшої співпраці задля ефективної розбудови інноваційної інфраструктури.

Місцева влада

Стратегічно важливі питання співпраці щодо розвитку індустріальних парків як елементу інноваційної інфраструктури обговорили під час робочої зустрічі фахівців IP офісу з представниками Вінницької міської ради. Окрему увагу зосередили на таких темах:

  • розвиток регіональних інноваційних проєктів;
  • формування сприятливого інноваційного та інвестиційного середовища в регіоні;
  • розвиток регіональної інноваційної екосистеми;
  • співпраця з індустріальними парками з метою забезпечення синергії між наукою та бізнесом;
  • підтримка інноваційної діяльності учасників індустріальних парків з метою забезпечення розробки нових технологічних рішень та ефективного впровадження інновацій.

Заступник директора IP офісу Ігор Паренчук (ліворуч) з представниками Вінницької міської ради 

Наразі у Вінниці активно розвиваються індустріальні парки, які підсилюють галузь промисловості та додану вартість. А також веде діяльність інноваційно-технологічний центр “Кристал”, де буде закладений початок стартапів та технологічних винаходів в розрізі креативних індустрій.

Заклади вищої освіти 

Представники IP офісу відкрили Центр підтримки технологій та інновацій (TISC) на базі Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету.

Ігор Паренчук та Наталія Замкова, директор ВТЕІ ДТЕУ

Також було підписано Меморандум про співробітництво за такими напрямами:

  • інформаційно-консультаційна підтримка інноваційних проєктів з питань IP та інновацій закладу вищої освіти, його студентів, аспірантів, викладачів та дослідників.
     
  • спільний розвиток студентського стартап-руху, проведення ідеатонів, хакатонів, конкурсів стартапів та подальший супровід стартапів з питань IP та інновацій.
     
  • спільна організація проєктів із залученням представників мережі TISC, зокрема, в межах Інноваційного хабу "ЕтаП" та бізнес-школи ВТЕІ ДТЕУ.

Бізнес

Про розвиток співпраці та стимулювання інноваційної діяльності у сфері відновлювальної енергетики говорили на зустрічі з компанією KNESS. Йшлося про перспективи впровадження інноваційних рішень у галузі альтернативної енергетики, енергозбереження та екологічних технологій.

IP офіс активно підтримує розвиток еко-інновацій. Зокрема завдяки проведенню просвітницьких кампаній у цій сфері, а також підтримці та супроводу інноваційних проєктів інноваторів, винахідників, авторів, креаторів, стартаперів та бізнесу. Окреслили і напрямки взаємодії:

  • інформаційно-консультаційна підтримка з питань IP, трансфер технологій, грантова підтримка;
  • співдія в межах інноваційних проєктів;
  • комплексний IP Due Diligence інноваційних проєктів;
  • сприяння синергії науки та бізнесу;
  • матчмейкінг науки та бізнесу.

Команда IP офісу та директорка департаменту досліджень та розробок технологій компанії KNESS Ольга Кузьменко (друга зліва)

До заходів на Вінниччині від команди IP офісу долучились:

  • Ігор Паренчук, заступник директора IP офісу,
  • Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій IP офісу,
  • Марина Зенова, начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми IP офісу.

IP словник:

*Матчмейкінг - від англ. match (пасує одне до іншого) і making (виготовлення), тобто створення чогось, що гармонійно поєднується між собою. В даному випадку - кооперація різних структур, які здатні злагоджено співпрацювати.

 

Читайте також:

Популярне на сайті

Реквізити рахунків УКРНОІВІ

До вашої уваги нові реквізити рахунків Національного органу інтелектуальної власності - державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” для сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти промислової власності, що передбачені Порядком сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 № 1716. 

Реквізити для сплати державного мита (за видачу охоронних документів на об’єкти промислової власності) і зборів (у сфері авторського права) залишаються чинними, а саме:

Нагадуємо, що зміни пов’язані з процесом трансформації та передачі функцій НОІВ від Укрпатенту до УКРНОІВІ на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 року № 943-р «Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності».

З 8 листопада 2022 року суб’єктом, що виконує функції НОІВ, є державна організація “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ).

Корисно знати

До уваги заявників

На запити заявників до НОІВ оприлюднюємо статут УКРНОІВІ та витяг з реєстру неприбуткових установ та організацій. Також інформуємо, що 05.12.2022 код неприбутковості було змінено.

27-31 травня ІР офіс запрошує на секторальні обговорення блоку “Україна – Інтелектуальна власність – Європейський Союз” проєкту Національної ІР стратегії.

Детальніше >>

ПОКАЗНИКИ

Квітень 2023 Квітень 2024

Винаходи

240
267

Корисні моделі

420
434

Промислові зразки

91
118

Торговельні марки

2264
2659

Усього надійшло

3015
3478
ПН
ВТ
СР
ЧТ
ПТ
СБ
НД
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Календар

29

Травня , 2024

На цей день подій не заплановано

Всі події